Támogatott területek:
Fontos információ:
Miért érdemes Velünk pályázni?
Társadalmi egyeztetésen - Eszközbeszerzési pályázat vállalkozásoknak akár 25 M Ft támogatással10/25/2016
A GINOP keretében megjelent az egyik legnépszerűbb és régóta várt vállalkozásoknak szóló pályázati felhívás tervezete, mely lehetőséget nyújt új eszközök, gépek beszerzésére, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítására a vállalkozások számára. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege 5 millió Ft és 25 millió Ft közötti lehet. A támogatási intenzitás régiónként változik 35% és 50% közötti mértékben. A pályázat országos keretösszege: 21 milliárd forint, amire 1000-2000 db pályázatot várnak. A támogatási kérelmek benyújtása 2016. november 15-től lehetséges
A GINOP keretében megjelent a régóta várt vállalkozásoknak szóló pályázati felhívás tervezete, melynek célja vissza nem térítendő támogatás és kölcsön együttes biztosítása révén a vállalkozások hatékonyságának és jövedelemtermelő képességének erősítése,az üzleti kapcsolatok, a hálózatbiztonság és a szolgáltatások minőségének javítása, valamint a felhőalapú és egyéb online elérhető üzleti szolgáltatások bevezetésének és használatának ösztönzése. A vissza nem térítendő támogatás összege minimum 1 millió Ft, maximum 24 millió Ft lehet. A támogatást igénylő vállalkozásnak minimum 10% önrészt kell biztosítania. A pályázati felhívás meghirdetésekor a támogatási programra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 39,4 milliárd Ft, melyből vissza nem térítendő támogatás összege 17,5 milliárd Ft, a kölcsön összege pedig 21,9 milliárd Ft. A támogatási kérelmek benyújtása 2016. november 2-től lehetséges forráskimerülésig.
90% fölé mehet idén a meghirdetési arány
A 2014-2020 közötti időszakban a Vidékfejlesztési Programban (VP) 1300 milliárd forint áll rendelkezésre, melyből 900 milliárd forintnyi keretet pályázatok formájában már meghirdettek, további 200 milliárdos keret meghirdetése pedig az év végéig várható. Az államtitkár szerint a beérkezett pályázatok száma, illetve a túljelentkezési eredmények azt mutatják, hogy jól mérték fel a pályázati területeket, erre példaként az állattartó telepek korszerűsítését, az élelmiszeripari, a borászati, a kertészeti területeket említette. A Széchenyi 2020 keretében megjelent, Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból finanszírozott „Kisméretű terménytároló, -szárító és -tisztító építése, korszerűsítése” című (VP2-4.1.2-16 kódszámú) felhívás vonatkozásában, a kötelezettségvállalási keret kimerülésére tekintettel, a Felhívás 4.3. pontjában foglaltak és a 272/2014. (XI.5.) Korm. rendelet 53. § (1) bekezdése alapján az Irányító Hatóság a támogatási kérelmek benyújtásának lehetőségét 2016. október 5. napján, 24 órától felfüggeszti.
A GINOP keretében megjelent az egyik legnépszerűbb és régóta várt vállalkozásoknak szóló pályázati felhívás tervezete, mely lehetőséget nyújt megújuló energia használatával megvalósuló épületenergetikai fejlesztések támogatására kombinált hiteltermékkel. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatásösszege 3 millió Ft és 50 millió Ft közötti lehet, a visszatérítendő támogatás összege minimum 3 millió Ft, maximum 50 millió Ft és az igényelhető kölcsön összegének meg kell haladnia a vissza nem térítendő támogatás összegét. A vissza nem térítendő támogatás mértéke maximum az összes elszámolható költség 45%-a lehet. A pályázat országos kerete kiemelten nagynak mondható: 121,53 milliárd forint, amire 1700-2800 db pályázatot várnak. A támogatási kérelmek benyújtása 2016. november 15-től kezdődik. A pályázat keretében lehetőség nyílik energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek fejlesztésére, mint például az épületek hőtechnikai adottságainak javítására, hőveszteségének csökkentésére, az pületek fűtési, hűtési és használati melegvíz-rendszereinek korszerűsítésére valamint meglévő bel- és kültéri világítási rendszerek energiatakarékos átalakítására. Fontos és régóta várt lehetőség a megújuló energiafelhasználás növelését célzó tevékenységek fejlesztése. Ezen belül megvalósítható az épület energiaellátását biztosító és a teljes energiaigény kielégítésére szolgáló napelemes, napkollektoros, rendszer kiépítése, valamint hőszívattyú rendszerek alkalmazása fűtésre, hűtésre,használati melegvíz-termelésre. Fontos megjegyezni, hogy a forráshiányos időszak után kifejezetten nagy az igény az ilyen jellegű pályázatokra, elképzelhető a gyors keretkimerülés. A kölcsönt és támogatást egyéni vállalkozók, gazdasági társaságok igényelhetik, amelyek rendelkeznek legalább egy lezárt teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel, melyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelmek benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum 1 fő volt, valamint a Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, egyéni vállalkozók, egyéni cégek vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepei. Kiemelendő, hogy nem várható a 2007-2014-es időszakban megjelentekhez hasonló széles körben felhasználható épületenergetikai vagy telephelyfejlesztési pályázat, helyettük ez lesz a széles körben kínált pályázat kimbinált hiteltermékkel. Ősszel megjelenhet a közepes élelmiszeripari feldolgozók fejlesztéseit célzó európai uniós pályázat - írja a Magyar Idők. A mintegy 100 milliárd forintos keretről szóló egyeztetések a napokban zárulhatnak. Annyi már biztos, hogy a feldolgozóüzemek beruházásonként legfeljebb 2 milliárd 750 millió forintnyi hozzájárulást kaphatnak - mondta el a lapnak Keleti Marcell, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara élelmiszeripari igazgatója.
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programból (GINOP) mintegy 100 milliárd forintos kerettel tervezett felhívás részleteiről szóló egyeztetések a napokban zárulhatnak a Nemzetgazdasági Minisztérium és az érintett szakmai szervezetek között. Keleti Marcell, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara élelmiszeripari igazgatója a lapnak elmondta: még vannak nyitott kérdések, annyi azonban már biztos, hogy a közepes feldolgozóüzemek beruházásonként legfeljebb 2,75 milliárd forintnyi hozzájárulást kaphatnak, ebből 750 millió vissza nem térítendő támogatás, míg 2 milliárd forint kedvezményes kölcsön formájában juthat a vállalkozásokhoz. Az új felhívásra azok a nem mezőgazdasági termelők jelentkezhetnek, akik élelmiszeripari feldolgozással foglalkoznak – ezen belül étel- vagy italgyártással -, a cég mérete pedig eléri az európai uniós kritériumok alapján a közepes üzemméretet. Elindult a „Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása” című (GINOP-1.2.2-16 kódszámú) felhívás tervezetének társadalmi egyeztetése.
Csaknem 200 milliárd forint uniós és magyar, kutatás-fejlesztési és innovációs (KFI) célú forrásról született támogatói döntés az első értékelési fordulókban a tavaly és idén meghirdetett pályázatokon - mondta Pálinkás József, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) elnöke.
A pályázók csaknem 1200 milliárd forint értékben nyújtottak be támogatási igényt az NKFIH által koordinált versenypályázati portfólió felhívásaira, 3925-öt a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP), 885-öt a Versenyképes Közép-Magyarországért Operatív Programon (VEKOP), valamint csaknem 4000-et az NKFI Alapon keresztül. Nemsokára jönnek az új pályázatok A mostani támogatói döntések után újabb pályázati fordulók és újabb konstrukciók megnyitása következik, 2017 közepére a pályázati portfolió valamennyi felhívása megnyílik. A pályázatok értékelési szempontjai közül kiemelte, hogy a KFI tartalom nélküli, innovációs általánosságokat tartalmazó pályázatok nem jutnak át a szűrőn, ahogy a túlárazott pályázatok sem. Az NKFIH a GINOP-on keresztül 30 milliárd forintot, a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) 20 milliárd forintot biztosít az állami tőkealapnak, amelynek jogi kereteit októberig hozzák létre. Pálinkás József elmondta, a GINOP-on keresztül 172 milliárd forintról született támogatói döntés, amiből a legnagyobb részt, mintegy 68 milliárd forintot a vállalatok kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységének támogatására kiírt első pályázati fordulóban 247 projekt kapott. Kitért arra, hogy a legkiválóbbnak értékelt pályázatok között nagyobb arányban jelennek meg az agrárinnovációhoz, a fenntartható környezethez és az egészséges társadalomhoz köthető pályázatok. A Forbes másfél év évvel ezelőtt indított pert, hogy megismerje, a Jeremie kockázatitőke-programjában nyertes alapkezelők milyen pályázat alapján nyertek több milliárd forintot - a pert megnyerték, a Magyar Fejlesztési Banknak ki kellett adnia az adatokat. A lap a 6,5 milliárdot kezelő Morando tőkealapnál találta a legtöbb furcsaságot - a szerdán megjelenő számban hosszú cikket közölnek az ügyről.
Mi az a Jeremie?A Forbes összefoglalója szerint az Európai Unió az úgynevezett Jeremie-kiírás keretében egy kockázatitőke-programot indított Magyarországon. Ennek során 2009-től összesen 28 alap pályázott sikerrel forrásokra. Az alapkezelő magánbefektető meggyőzésével vállalja, hogy a 70 százalék EU-forrás mellé berakja a 30 százalékot, és az így létrejövő pénzügyi alapból cégekbe fektet be. A Jeremie-nek szigorú szabályai vannak, a közép-magyarországi régióban nem lehetett befektetni, a céltársaságokba legfeljebb 3 éven keresztül, évente maximum 1,5 millió eurót lehetett kihelyezni, és vannak tiltott szektorok (agrárium, ingatlan). A legfontosabb azonban, hogy innovatív vállalatokat kellett támogatniuk. A program célja, hogy a törékeny életszakaszban lévő, innovatív vállalkozások (akiket a bankok nem szívesen hiteleznek) forráshoz jussanak. A társaságot kimondottan a Jeremie-pályázaton való indulás céljára hozták létre. Az EU-tól végül 4,4 milliárdot nyertek, ezt a szabályok szerint 2,1 milliárd forint önrésszel kellett kiegészíteni. A cégadatok szerint ma már csak Mészáros László (a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola, ma: Metropolitan Egyetem alapítója és egykori tulajdonosa) és Tombor András (a miniszterelnök egykori külpolitikai tanácsadója, Habony Árpád egyik hitelezője) tulajdonosok az alapkezelőben. A Morando a Forbes szerint a legtöbb befektetésénél (portfóliócégénél) ugyanazt a forgatókönyvet követte. Az alaphoz köthető emberek alapítottak egy céget, ahova a Morando pár nap múlva beszállt, és több százmilliós tőkeemelés után 99,9 százalékos tulajdonos lett. Ezeken keresztül helyezték aztán tovább a pénzt. A konstrukció alkalmas arra is, hogy megkerüljék vele a Jeremie szigorú befektetési megkötéseit forrás: http://privatbankar.hu/ |
Kérdése van?Széchenyi 2020 pályázatok, Pályázati jelentkezésPályázzon most!
Kérje ajánlatunkat pályázatírási szolgáltatásunk kapcsán! Töltse ki és küldje be rövid adatkérőnket. Vállalkozása adatai alapján tanácsadóink egyedi elemzést készítenek pályázati lehetőségeiről, melynek eredményeiről 48 órán belül tájékoztatjuk. HírlevélHeti hírleveleink mindig tartalmazzák az aktuális pályázati lehetőségeket.
Archívum
November 2017
|