GINOP-1.3.3-16 Beszállító mikro-, kis- és középvállalkozások és beszállítói integrátorok támogatása8/30/2016
Támogatást igénylők köre
Jelen Felhívásra támogatási kérelem benyújtására csak konzorciumi formában van lehetőség. A beszállítói integrátor a beszállító KKV tagokkal közösen megvalósuló projekttel nyújthat be támogatási kérelmet. A Felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be a Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, szövetkezetek, egyéni vállalkozók, egyéni cégek vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező szövetkezetek vagy kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepei. A Felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 20 Mrd forint. A támogatott támogatási kérelmek várható száma: 16-24 db. Kötelezően megvalósítandó önállóan támogatható tevékenységek: Minden projekt esetében:
A támogatás mértéke, összege
Az 1,25 milliárd forintos keretre a 15 ezernél nagyobb lélekszámú települések önkormányzatai pályázhatnak, a tárca számításai szerint legalább 1000 e-töltőpont létesülhet országszerte. Az országos töltőhálózat bővítése kiemelt feladat. A szakminiszter leszögezte, fejlesztések támogatásával kívánják elérni, hogy Magyarország nagyobb településein mindenki számára elérhetővé váljon a töltési lehetőség és ezzel együtt az elektromos járművek használata. A környezetkímélő jármű fogalmának bevezetésével, a zöld rendszám meghonosításával, a töltőberendezések létesítésére és üzemeltetésére vonatkozó jogszabályok egyszerűsítésével, illetve számos adókedvezménnyel teremtettek kedvező feltételeket az elektromos autók használatához. Varga Mihály a cselekvési program fontos részének nevezte, hogy a kormány a közösségi közlekedésben is szorgalmazza az elektromos járművek bevezetését. Példaként említette, hogy – a kabinet 3,9 milliárd forintos támogatásával -- Budapesten 3 hónapja 20 magyar fejlesztésű és gyártású busz közlekedik menetrendszerűen, amely Európa legnagyobb tisztán elektromos üzemű flottája. A most meghirdetett pályázat igénybevételére a 15 ezer feletti lélekszámú települések önkormányzatai jogosultak, beleértve a megyei jogú városokat, a budapesti kerületeket és a főváros önkormányzatot is. Az újonnan létesített töltőállomásoknak bárki által és bármikor hozzáférhetőnek kell lenniük, és az önkormányzatoknak vállalniuk kell, hogy minimum öt éven át üzemben tartják őket. A támogatás vissza nem térítendő, intenzitása pedig 100 százalékos is lehet. A pályázatokat 2016. szeptember 15-től lehet benyújtani, azokat támogatási keret kimerüléséig, de legfeljebb 2016. december 31-ig fogadják be. A rendelkezésre álló 1,25 milliárd forintból optimális esetben 1000 új töltőpont létesülhet, ami a gyakorlatban 500 új töltőállomást jelent országszerte. Megjelent az EGT Finanszírozási Mechanizmus 2009-2014 HU08 Ösztöndíj programjának Szakmai látogatás című pályázati felhívása.
Megjelent a Szakmai látogatás című pályázati felhívás, melynek során a résztvevők kapcsolatot építhetnek, illetve meglévő kapcsolatot ápolhatnak a donor országok releváns intézményeivel, a pályázati felhívásban meghatározott célok elérése érdekében. Az Ösztöndíj program teljes időtartama alatt 52 562 euró használható fel ebben a pályázati akcióban. (Amennyiben további források válnak elérhetővé – pl. átcsoportosítás egyéb pályázati akciók keretéből, úgy ez az összeg változhat.) A program forrásait az EGT Finanszírozási Mechanizmus, és Magyarország központi költségvetése biztosítja. A Szakmai látogatások pályázati akció folyamatosan pályázható a pályázati keret kimerüléséig, a pályázatok technikai benyújtási határidői 2016-2017-ben az alábbiak szerint alakulnak: Technikai benyújtási határidő (elektronikus benyújtási, illetve postára adási határidő)
A felhívásokat magyar és angol nyelven a mellékletekkel együtt a http://www.norvegalap.hu/osztondijak-palyazati-felhivasok oldalon elérhetőek. A pályázatot – regisztrációt követően – magyar vagy angol nyelven lehet benyújtani a https://nora.norvegalap.hu/ oldalon az Aktuális pályázati kiírások menüponton belül a megfelelő felhívásra kattintva. További tájékoztatást a pályázattal kapcsolatban az Ösztöndíj program Program Operátora, a Tempus Közalapítvány nyújt az [email protected] e-mail címen. Web: EGT Finanszírozási Mechanizmus 2009-2014 HU08 Ösztöndíj program – Szakmai látogatás A vállalatok digitális helyzetének javítása érdekében infokommunikációs (IKT) motivációs és szemléletformáló programot indít a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK).
A projekt fő célja a magyar kis- és középvállalkozások (kkv-k)informatikai képességeinek fejlesztése. A “Modern Vállalkozások Programja – Vállalkozz digitálisan!” projekt mintegy 2 milliárd forintos uniós támogatásból valósul meg, amelyből a kamara 1,75 milliárd forintot kap és fordít a program megvalósítására. A konzorciumi partner Informatika a Társadalomért Egyesület 218 millió forintot, a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség pedig 32 millió forintot használ fel. A program fő célja, hogy digitális technológiákat, szolgáltatásokat kínáljon a kkv-knak, a területi kamaráknál 29 tanácsadó segít a vállalkozásoknak eligazodni abban, milyen digitális eszközökkel vagy szolgáltatásokkal érhetnek el nagyobb hatékonyságot. A szállítói partnerhálózatban lévő informatikai cégek pedig kedvezményes ajánlatokat, beszerzési lehetőségeket kínálnak a csatlakozó kkv-knak. Emellett a projekthez kapcsolódó vállalatok ingyenesen vehetnek részt konferenciákon, vehetik igénybe az elektronikus tudástárat. A vállalkozások elnyerhetik a “Digitálisan felkészült vállalkozás” minősítést, amely lehetővé teszi, hogy a későbbi pályázatokkeretében további 5 százalékos támogatást kapjanak IKT-technológiák beszerzése esetén. Bővebben a programról: Modern Vállalkozások Programja – Vállalkozz digitálisan! Köznevelésben dolgozó pedagógusok oszthatják meg az IKT-eszközök kreatív használatával kapcsolatos ötleteiket a Digitális Módszertárban. A kiemelkedő ötletek feltöltői díjban részesülnek. Töltse fel módszertani ötletét a Digitális Módszertárba július 10-augusztus 20. között.
A www.digitalismodszertar.tka.hu oldalon elérhető adatbázisban a digitális nemzedék interaktív tanulását, tanítását segítő módszertani ötletek tehetők közzé az IKT-eszközök tanórai vagy tanórán kívüli alkalmazásával kapcsolatban. A TempusKözalapítvány negyedik alkalommal hirdeti meg a lehetőséget, amelyre idén 2016. július 10. és augusztus 20. között lehet jelentkezni. A beérkezett ötleteket szakértők értékelik. Az idei Felhívás fókuszában azok a módszertani megoldások, ötletek állnak, amelyek:
A feltöltött ötletek közül azok, amelyek megfelelnek a felhívás szempontjainak, az értékelést követően bárki számára elérhetővé, publikussá válnak a Digitális Módszertárban. A szakértői értékelés alapján a legjobb ötletek feltöltői Digitális Pedagógus Díjat kapnak, a díjak átadására és a kiemelkedő módszertani ötletek bemutatására a 2016 novemberében megrendezendő Digitális pedagógus konferencián kerül sor. A díjjal elismert pedagógusok az ötletük bemutatása, terjesztése és továbbfejlesztése céljából megbízási díjban is részesülnek. A jelentkezés feltételeit és az értékelés szempontjait is magában foglaló Felhívás teljes szövege itt olvasható. Ugyanitt elérhetők a jelentkezésnek keretet adó online adatlap kitöltésével kapcsolatos hasznos információk is (elérési útvonal: www.digitalismodszertar.tka.hu > FELTÖLTÉSI ÚTMUTATÓ ÉS IRÁNYELVEK). Az ötletek feltöltésének ideje: 2016. július 10 – augusztus 20. helye: www.digitalismodszertar.tka.hu > FELTÖLTÉS > DIGITÁLIS MÓDSZERTÁR Ugyanitt érhető el a Digitális Módszertár korábbi felhívásaira beérkező, különböző szűrési lehetőségek alapján kereshető mintegy 200 ötlet, köztük a 2013-2015 között díjjal elismert pedagógusok szakértői ajánlással megjelenített módszertani anyagai is. A Digitális Módszertárról és a korábbi díjazott pedagógusokról szóló kisfilmek itt megtekinthetők. További információ a [email protected] vagy az [email protected] címen kérhető. A Fritz Thyssen Stiftung pályázati felhívása fiatal tudósoknak németországi posztdoktori ösztöndíj elnyerésére.
A pályázat tárgya A pályázat keretében fiatal tudósok első kutatási projektjük havi 1800 eurós támogatására pályázhatnak. A pályázók köre: Posztdoktorok A támogatás összege:
Támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás A támogatott pályázatok várható száma: 50 darab/év Az ösztöndíj időtartama: 1-2 év Támogatható szakterületek:
Határidők (minden évben):
További információ A Kanoon pályázati felhívása 4-16 évesek részére a 8. Teheráni Nemzetközi Gyerek és Ifjúsági művészeti biennálén való részvételre.
A pályázók köre
A pályázat részletei A pályázat fő témája a víz. Az alábbi altémák közül lehet választani:
Korcsoportok
Technika: szabadon választható vizuális alkotás Méret: minimum 21×30 és maximum 50×70 cm Minden pályázó csak 1 képpel indulhat. A képeket keret és paszpartu nélkül kell benyújtani. Díjazás: részvétel a 8. Teheráni Nemzetközi Gyerek és Ifjúsági művészeti biennálén A pályázat benyújtása Cím: Cultural and Artistic Creation Center, Hejab Street, Fatemi Avenue, Tehran, Iran E-mail: [email protected] Határidő: 2016. október 6. További információ Egészségügyi Fejlesztéspolitikai Főosztályának a pályázati felhívása fejlesztési referens pozíció betöltésére.
Ellátandó feladatok
Az állás betöltésének feltételei
A pályázat elbírálásánál előnyt jelent: Fejlesztéspolitikai tapasztalat, a terület specialitásainak, szabály/eljárásrendjének az ismerete. Juttatások A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény rendelkezései az irányadók. További részletek
Jelentkezés Határidő: 2016. augusztus 10. Benyújtás: elektronikus úton Boros Mária részére a [email protected] e-mail címen keresztül. További információ A Kormány a Partnerségi Megállapodásban célul tűzte ki a mezőgazdasági üzemek versenyképességének javítását, az erőforrás-felhasználás hatékonyságának növelését, a környezetvédelemi szempontok fokozottabb figyelembe vételét, különös tekintettel a megújuló erőforrások használatára, ezáltal az elavult technológiai módszerek fejlesztését és ezen intézkedések mentén új munkahelyek teremtését.
A cél elérését a Kormány a mezőgazdasági termelők, valamint a mezőgazdasági termelőnek nem minősülő mikro- és kisvállalkozások együttműködésével tervezi megvalósítani a jelen felhívásban foglalt feltételek mentén. Az együttműködés keretében a Kormány vállalja, hogy:
|
Kérdése van?Széchenyi 2020 pályázatok, Pályázati jelentkezésPályázzon most!
Kérje ajánlatunkat pályázatírási szolgáltatásunk kapcsán! Töltse ki és küldje be rövid adatkérőnket. Vállalkozása adatai alapján tanácsadóink egyedi elemzést készítenek pályázati lehetőségeiről, melynek eredményeiről 48 órán belül tájékoztatjuk. HírlevélHeti hírleveleink mindig tartalmazzák az aktuális pályázati lehetőségeket.
Archívum
November 2017
|