GAZDASÁGFEJLESZTÉS
  • Rólunk
  • Szolgáltatásaink
    • Pályázatírás
    • Projektmenedzsment
    • Innovációs stratégia
    • Coaching
    • Informatikai tanácsadás
  • Futó programjaink
    • 2020-1.1.5- GYORSÍTÓSÁV
    • KKV Start Innováció
    • CE-Connector
  • Referenciák
    • K + F projektek
    • H2020
  • Fogalmak
  • Kapcsolat
  • Rólunk
  • Szolgáltatásaink
    • Pályázatírás
    • Projektmenedzsment
    • Innovációs stratégia
    • Coaching
    • Informatikai tanácsadás
  • Futó programjaink
    • 2020-1.1.5- GYORSÍTÓSÁV
    • KKV Start Innováció
    • CE-Connector
  • Referenciák
    • K + F projektek
    • H2020
  • Fogalmak
  • Kapcsolat
Search

Innováció

Borászat termékfejlesztésének és erőforrás-hatékonyságának támogatása VP3-4.2.2-16 

8/8/2016

 
Picture
A Kormány a Partnerségi Megállapodásban célul tűzte ki a mezőgazdasági üzemek versenyképességének javítását, az erőforrás-felhasználás hatékonyságának növelését, a környezetvédelemi szempontok fokozottabb figyelembe vételét, különös tekintettel a megújuló erőforrások használatára, ezáltal az elavult technológiai módszerek fejlesztését és ezen intézkedések mentén új munkahelyek teremtését. 
A cél elérését a Kormány a mezőgazdasági termelők, valamint a mezőgazdasági termelőnek nem minősülő mikro- és kisvállalkozások együttműködésével tervezi megvalósítani a jelen felhívásban foglalt feltételek mentén. 

Az együttműködés keretében a Kormány vállalja, hogy: 
  • a felhívás feltételeinek megfelelő projekteket maximum 200 millió Ft vissza nem térítendő támogatásban részesíti a rendelkezésre álló forrás erejéig; 
  • az előleggel kapcsolatos feltételeknek megfelelő támogatott projekteknek a megítélt támogatási összeg legfeljebb 50 %-ának megfelelő előleget biztosít.
JELENTKEZEM
A TERVEZETT FEJLESZTÉSEK HÁTTERE 
1.1. A Felhívás indokoltsága és célja 
A felhívás célja, hogy lehetőséget biztosítson a mezőgazdasági termelőnek minősülő, továbbá a nem mezőgazdasági termelőnek minősülő, de legfeljebb mikro-, illetve kisvállalkozás méretű borászati üzemek számára borászati gépek, technológiai berendezések beszerzéséhez, meglévő technológia vagy gépek korszerűsítéséhez, illetve építéssel járó fejlesztési beruházásokhoz. 
A beruházás célja lehet kifejezetten az energia-, és más erőforrás-felhasználás hatékonyságának növelése, illetve megújuló energiaforrás alkalmazása. 
Jelen felhívás keretében kizárólag olyan támogatási kérelmek támogathatóak, amelyek megfelelnek a fenti célkitűzésnek. 
1.2. A rendelkezésre álló forrás 
Jelen felhívás forrását az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alap (továbbiakban: EMVA) és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja. 
A támogatott projektek várható száma: 500 db. 
A felhívás az EMVA felhasználását célzó 3-as és 5-ös vidékfejlesztési prioritásokhoz, illetve az azokból képzett alábbi fókuszterületi célokhoz kapcsolódik a Vidékfejlesztési Programban rögzített módon: 
3A - az elsődleges termelők versenyképességének javítása, mégpedig azáltal, hogy megfelelőbb módon integrálják őket az agrár-élelmiszeripari láncba a minőségrendszerek révén, a mezőgazdasági termékek értékének növelése, valamint a helyi piacokon, a rövid ellátási láncokban, továbbá a termelői csoportokban és szervezetekben és a szakmaközi szervezetekben folytatott promóció - keretösszege: 27,34 Mrd Ft 
5B - a mezőgazdaság és az élelmiszer-feldolgozó iparág általi energiafelhasználás hatékonyságának fokozása - keretösszege: 12,66 Mrd Ft 
A felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg a fenti fókuszterületi megosztás szerint 40 Mrd Ft. 
Amennyiben bármelyik fókuszterületre allokált keretösszeg kimerül, az Irányító Hatóság (továbbiakban: IH) a benyújtás lehetőségét felfüggesztheti vagy a felhívást lezárhatja, illetve dönthet úgy, hogy a továbbiakban csak az egyik célterülethez tartozó tevékenységekre fogad be pályázatokat vagy csak az egyik célterülethez kapcsolódó költségeket ismeri el elszámolható költségként. 
1.3. A támogatás háttere 
Jelen felhívást az Európai Bizottság által 2015. augusztus 10. napján elfogadott Vidékfejlesztési Program keretében az IH hirdeti meg a 1248/2016.(V.18.) számú kormányhatározatban szereplő Éves Fejlesztési Keret alapján. A felhívás alapjául a Vidékfejlesztési Program 4.2.2. számú, Borászat termékfejlesztésének és erőforrás-hatékonyságának támogatása című művelete szolgál. 

2. ÜGYFÉLSZOLGÁLATOK ELÉRHETŐSÉGE 
Ha további információkra van szüksége, forduljon bizalommal a Széchenyi 2020 ügyfélszolgálathoz a 06 40-638-638 telefonszámon, ahol hétfőtől csütörtökig 8 órától 16 óráig, pénteken 8 órától 14 óráig fogadják hívását. 
Kérjük, kövesse figyelemmel a felhívással kapcsolatos közleményeket a http://www.szechenyi2020.hu oldalon, ahol a Széchenyi 2020 ügyfélszolgálat elektronikus elérhetőségeit is megtalálhatja. 

3. A PROJEKTEKKEL KAPCSOLATOS ELVÁRÁSOK 
Kérjük, hogy a támogatási kérelem összeállítása során vegye figyelembe, hogy a projekteknek meg kell felelniük különösen a következőknek: 
3.1. A projekt keretében megvalósítandó tevékenységek 
3.1.1 Önállóan támogatható tevékenységek 
A felhívás keretében a TEÁOR 1102 (szőlőbor termelése) besorolás szerinti, az Európai Unióról szóló Szerződés 1. számú mellékletében szereplő mezőgazdasági terméknek (a továbbiakban: Annex I. termék) minősülő (2204, 2209, 2307, 2308 KN kód szerinti) borászati termékek előállítására, kiszerelésére és tárolására vonatkozó projektek támogathatóak az alábbi célterületi bontásban: 
A) Borászati gépek, technológiai berendezések beszerzése, építéssel járó fejlesztési beruházások. 
Támogatható tevékenységek: 
1. Szőlőfeldolgozáshoz, mustkezeléshez, bor-, pezsgő-, ill. habzó bor készítéshez, bor-, pezsgő-, illetve habzó bor kezeléshez, tároláshoz, érleléshez és kiszereléshez kapcsolódó új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása vagy meglévő gépek, berendezések korszerűsítése, hatékonyabb berendezésre való váltása. 
2. A szőlőfeldolgozáshoz, valamint a borászati technológiához kapcsolódó üzemen belüli anyagmozgatáshoz és/vagy anyagtovábbításhoz és/vagy raktározáshoz és/vagy csomagoláshoz kapcsolódó új eszköz beszerzése. 
3. A célterülethez tartozó tevékenységet szolgáló épületek, építmények létesítése. 
B) A borászati termékek értéknövelésével összefüggő, a környezeti erőforrás- hatékonyságot célzó fejlesztések támogatása. Anyag-, energia- víztakarékos, valamint a környezetterhelést egyéb módon csökkentő feldolgozási technológiák és működési módszerek bevezetése. Energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek, megújuló energiával működő technológiák. 
1. Energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek. 
Az adott célterülethez azok a tevékenységek tartoznak, melyek elsődleges célja a borászati üzemen belüli energiahatékonyság fokozása. A célterületen belül kizárólag már meglévő létesítmények energetikai hatékonyságnövelés céljából történő felújítása és korszerűsítése valósítható meg. 
- Épületek, építmények hőtechnikai adottságainak javítása, hőveszteségének csökkentése. 
- Épületek, építmények fűtési, hűtési és használati melegvíz rendszereinek korszerűsítése. 
- Világítási rendszerek korszerűsítése. 
- Technológiai folyamatok, gépek, berendezések energetikai korszerűsítése. Új, energiatakarékos technológiák kiépítése, energiatakarékos berendezések beszerzése. 
2. Egyéb környezetterhelést csökkentő tevékenységek. 
Az adott célterülethez azok a tevékenységek tartoznak, melyek elsődleges célja a borászati üzemen belüli környezeti erőforrás-hatékonyság fokozása. 
- Az anyag- és víztakarékosságát, valamint emisszió-csökkentését célzó korszerűsítések, új módszerek bevezetése (pl. csomagolás korszerűsítése az anyagfelhasználás csökkentésével, illetve környezetbarát anyaghasználattal, üvegpalackozással, környezetbarát megoldásokkal, szennyvízkezelés és újrahasznosítás fejlesztése, technológiai veszteségek csökkentése). 
- Az erőforrásokkal való hatékonyabb gazdálkodáshoz szükséges mérő-, ellenőrző és regisztráló rendszerek kiépítése, fejlesztése. 
3. Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása. 
Az adott célterülethez azok a tevékenységek tartoznak, melyek célja a gazdasági-termelési folyamatok, az üzemen belüli építmények, a szőlő-feldolgozási tevékenység, valamint a bor-, pezsgő-, illetve habzó borkészítési technológia (beleértve: kiszerelés, raktározás) energiaigényének fedezése megújuló energia előállításával. 
- Fűtési/hűtési energiaigény, használati melegvíz igény, villamos energia igény részbeni vagy teljes kielégítése megújuló energiaforrásból. 
(napkollektorok alkalmazása, biomassza alapú és hőszivattyús rendszerek telepítése, geotermikus energia használata, biogáz termelés, napelemes rendszer kialakítása, szélenergia felhasználása) 
A megvalósítandó megújuló energiaforrást hasznosító berendezés termelési kapacitása igazolhatóan legfeljebb annyi lehet, amennyi az adott fogyasztási hely villamosenergia-, illetve amennyi az elérhető fogyasztók együttes hőenergia fogyasztásának kielégítéséhez elegendő. A villamos energia hálózatba történő értékesítése engedélyezett, de a hálózatba betáplált elektromos energia éves mennyisége nem haladhatja meg az adott fogyasztási hely energiafogyasztását.

4. A TÁMOGATÁSI KÉRELMEK BENYÚJTÁSÁNAK FELTÉTELEI 
Amennyiben jelentkezni kíván a felhívásra, kérjük a következő információkat vegye figyelembe. 
4.1 Támogatást igénylők köre 
Jelen felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be az alábbi feltételeket teljesítő támogatást igénylők. 
1. Mezőgazdasági termelő abban az esetben jogosult a támogatásra, amennyiben: 
a. a támogatási kérelem benyújtását megelőző utolsó teljes lezárt üzleti évi - vagy amennyiben erre vonatkozóan nem rendelkezik adatokkal, az ezt megelőző teljes lezárt üzleti évi -, árbevételének legalább 50%-a mezőgazdasági tevékenységből származik;
b. a támogatott tevékenységhez Annex I. (0806 10 90, 2204, 2209, 2307, 2308 árucsoportba tartozó) borászati termékeket használ fel; 
c. a támogatással érintett tevékenysége kizárólag Annex I. (2204, 2209, 2307, 2308 árucsoportba tartozó) borászati termék előállítására, kiszerelésére és tárolására irányul. 
2. Termelői csoport és termelői szervezet az alábbi feltétel teljesülése esetén jogosult támogatásra: 
- a támogatási kérelem benyújtását megelőző, vagy amennyiben erre vonatkozóan nem rendelkeznek adatokkal, az azt megelőző teljes lezárt üzleti évre vonatkozóan a tagok árbevételét össze kell számolni, és az összeszámolt árbevétel legalább 50%-ának mezőgazdasági tevékenységből6 kell származnia. 
3. Mezőgazdasági termelőnek nem minősülő mikro- és kisvállalkozás abban az esetben jogosult a támogatásra, amennyiben: 
a. a támogatási kérelem benyújtását megelőző utolsó teljes lezárt üzleti évvel rendelkezik; 
b. a támogatott tevékenységhez Annex I. (0806 10 90, 2204, 2209, 2307, 2308 árucsoportba tartozó) borászati termékeket használ fel; 
c. a támogatással érintett tevékenysége kizárólag Annex I. (2204, 2209, 2307, 2308 árucsoportba tartozó) borászati termék előállítására, kiszerelésére és tárolására irányul. 
Jelen felhívás keretében a támogatási kérelem benyújtására kollektív beruházás keretében, illetve konzorciumi formában nincs lehetőség. 
4.2 Támogatásban nem részesíthetők köre 
Az ÁÚF kizáró okok listája c. részben felsoroltakon túl, az alábbi szempontok szerint nem ítélhető meg támogatás azon támogatást igénylő részére: 
a) aki, vagy amely olyan projektet kíván megvalósítani, amelynek tartalma a felhívásban megfogalmazott célokkal nincs összhangban; 
b) aki, vagy amely a jelen - VP3-4.2.2-16 kódszámú - felhívás keretében már részesült támogatásban. 
4.3 A támogatási kérelem benyújtásának határideje és módja 
A támogatást igénylő jelen felhívás keretében értékelési időszakonként egy támogatási kérelmet nyújthat be, amely egy megvalósítási helyre vonatkozhat. 
A felhívásra beérkező támogatási kérelmek a 272/2014. (XI.5.) Korm. rendelet alapján standard kiválasztási eljárásrendben, szakaszos elbírálás alapján kerülnek elbírálásra. 
A támogatási kérelmek benyújtására a 2016. szeptember 12. napjától 2018. szeptember 11. napjáig van lehetőség. 
Ezen időszak alatt az alábbi értékelési határnapokig benyújtásra került projektek kerülnek együttesen elbírálásra: 
- 2016. november 11. 
- 2017. február 10. 
- 2017. május 12. 
- 2017. augusztus 11. 
- 2017. november 10. 
- 2018. február 9. 
- 2018. május 11. 
- 2018. szeptember 11. 
Támogatási kérelmet kizárólag az ügyfél-azonosítóval rendelkező támogatást igénylő nyújthat be, az MVH http://www.mvh.gov.huelektronikus felületén. 
A 272/2014. (XI. 5.) Korm. rendelet 53. § (1) bekezdése alapján amennyiben a támogatásra rendelkezésre álló kötelezettségvállalási keret kimerül vagy annak kimerülése előre jelezhető, az irányító hatóság a benyújtási határidő előtt a benyújtás lehetőségét felfüggesztheti vagy a felhívást lezárhatja. 
A támogatási kérelmet kizárólag elektronikus úton, ügyfélkapun keresztül, az egyes mezőgazdasági és agrár-vidékfejlesztési támogatások igénybevétele esetén az elektronikus kérelembenyújtás alkalmazásáról szóló kormányrendeletben meghatározott elektronikus űrlapkitöltő szolgáltatás segítségével előállított elektronikus űrlapon, ügyfélkapun keresztül lehet benyújtani. 
A támogatási kérelemhez csatolandó dokumentumokat elektronikus úton elektronikus formában, vagy papír alapú dokumentumok esetében szkennelés útján előállított, olvasható formában kell csatolni a kérelemhez. 
A támogatási kérelem benyújtásának részletes szabályai az ÁÚF 3.1. pontja tartalmazza.

5. A FINANSZÍROZÁSSAL KAPCSOLATOS INFORMÁCIÓK 
Kérjük a projekt előkészítése során vegye figyelembe, hogy a támogatást a projekt megvalósítása során csak akkor tudja majd igénybe venni, ha megfelel a következő szabályoknak. 
5.1 A támogatás formája 
Jelen felhívás keretében nyújtott támogatás vissza nem térítendő támogatásnak minősül. 
5.2 A projekt maximális elszámolható összköltsége 
Jelen felhívás esetében nem releváns. 
5.3 A támogatás mértéke, összege 
Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege maximum 200 millió Ft. 
A támogatás maximális mértéke közép-magyarországi régióban (a továbbiakban: KMR-en belül) az összes elszámolható költség 40%-a, a nem közép-magyarországi régióban (a továbbiakban: KMR-en kívül) az összes elszámolható költség 50%-a. 
5.4 Előleg igénylése 
Jelen felhívás keretében támogatott projektek esetében az utófinanszírozású tevékenységekre igénybe vehető maximális előleg mértéke a megítélt támogatás 50%-a. 
Az előlegre vonatkozó további információk az ÁÚF. 8.2. pontjában találhatóak.

Forrás:
www.palyazat.gov.hu/vp3-422-16-borszat-termkfejlesztsnek-s-erforrs-hatkonysgnak-tmogatsa




Comments are closed.

    Kérdése van?

    Széchenyi 2020 pályázatok,
    K+F pályázatok, pályázati lehetőségekkel  kapcsolatos tanácsadás, előminősítés.

    Érdeklődöm

    ​Pályázati jelentkezés

    ​Pályázzon most!
    Kérje ajánlatunkat pályázatírási szolgáltatásunk kapcsán! Töltse ki és küldje be rövid adatkérőnket. Vállalkozása adatai alapján tanácsadóink egyedi elemzést készítenek pályázati lehetőségeiről, melynek eredményeiről 48 órán belül tájékoztatjuk.
    Űrlap

    ​Hírlevél

    Heti hírleveleink mindig tartalmazzák az aktuális pályázati lehetőségeket.
    Feliratkozás

    Archívum

    November 2017
    February 2017
    November 2016
    October 2016
    September 2016
    August 2016
    July 2016
    June 2016
    May 2016
    April 2016
    March 2016

Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • Rólunk
  • Szolgáltatásaink
    • Pályázatírás
    • Projektmenedzsment
    • Innovációs stratégia
    • Coaching
    • Informatikai tanácsadás
  • Futó programjaink
    • 2020-1.1.5- GYORSÍTÓSÁV
    • KKV Start Innováció
    • CE-Connector
  • Referenciák
    • K + F projektek
    • H2020
  • Fogalmak
  • Kapcsolat